Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 200,10 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Čo je AHD
Čo je AHD

AHD (Analog HD) je najnovšia technológia pre analógový prenos obrazu vo vysokom rozlíšení (HD/FullHD) po koaxiálnom kábli na vzdialenosť 500 m (UTP kábel až 300 m), bez opozdenia  a straty. Tato technológia umožňuje dosahovať rozlíšenie 1280x720 , resp. 1920x1080 . AHD technológia  využíva progresívne skenovanie, s čím je vytvorený signál s rozdelením jasu a farebných zložiek analógového signálu, ktorý umožňuje odstraňovanie rozmazania a blikania, a s tím súvisiace zlepšovanie reprodukcie farieb.

Rozlíšenie

Na prenos AHD signálu môžeme použiť buď štandardný koaxiálni kábel (dosah až 500m), alebo UTP kábel pomocou  video balun prevodníkov. Analógovo sa prenáša nekomprimovaná „raw“ dáta, nedochádza preto k žiadnemu opozdeniu , kockovaniu ani zasekávaniu obrazu. Jedná sa o užívateľskú príjemnú plug & play technológiu, ktorá na rozdiel od IP systému nevyžaduje špeciálnu IT znalosti. AHD kamerové systémy je spätne kompatibilní s analógovými CCTV systémy 960H; AHD rekordéry s technológiou AHD sú hybridné, pretože okrem AHD kamier podporujú  záznam z IP kamerami a tiež analóg

 

Nahrávacie dvr rekordéry pre AHD poskytujú komfortné ovládanie, vrátane prístupov z PC, tabletu alebo mobilného telefónu odkiaľkoľvek na svete. Svoj kamerový systém tak môže mať pod palcom skutočne úplne odkiaľkoľvek a kedykoľvek. AHD JE navyše plne kompatibilné s existujúcimi rozvodmi pre CCTV - náhrada starších kamier s nevyhovujúcimi parametre je tak veľmi jednoduchá. Kabeláž zostáva Pôvodná.