Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 200,10 € a máte dopravu ZADARMO
  1. Úvod
  2. Blog
  3. Z akých druhov kamerových setov si môžete vybrať?
26.06.2020

Z akých druhov kamerových setov si môžete vybrať?

Existuje mnoho spôsobov, ako zabezpečiť domácnosť, alebo pracovisko. Monitorovanie priestorov je jedným zo základných bezpečnostných prvkov. Mnohé otázky, pred inštaláciou kamerového systému, vám zodpovie odborník. Odpovede na tie základnejšie vám prinášame my.

Jedna kamera alebo kamerový set

Pri výbere kamerového systému si musíte zvážiť, aký veľký priestor chcete monitorovať. Ak ide o jedinú miestnosť, stačí vám jedna kamera. Ak však chcete zabezpečiť celú domácnosť, alebo pracovisko, budete potrebovať kamerový set.

Kamerové sety obsahujú priamo v balení kamery, inštalačný materiál a záznamové zariadenie s harddiskom. Kamier v sete môže byť od dvoch, až po osem kusov. Vybrať si môžete z rôznych dizajnov kamier, či už v tubusovom prevedení, alebo prevedení dome. Pri prevedení kamier dome zabezpečíte, že nedôjde k zmene natočenia kamery. Tubusové kamery pôsobia elegantnejším a robustnejším dojmom.

IP set, WiFi set alebo AHD?

Výber počtu kamier na voľbu kamerového setu nestačí. Opäť záleží na charaktere monitorovaného prostredia. Na monitorovanie veľkej výrobnej linky sa skôr hodí IP kamerový set pre potrebu inštalácie káblovej technológie. Na troj-izbový byt zas WiFi set, kdeže vzdialenosť medzi kamerami nebude veľká a nebude nutné ich spájať kabelážou. Ak chcete modernizovať starší kamerový systém s koaxiálnou kabelážou, určite siahnite po AHD kamerovom sete.

WiFi kamerové sety

Ak máte záujem o monitorovanie menšieho bytu, alebo menšieho pracoviska, pri ktorých postačuje na pokrytie sieťou jeden WiFi router, ideálnym riešením je práve WiFi kamerový set.

Kamery odosielajú záznam do nahrávacieho zariadenia prostredníctvom vašej WiFi siete. Napájané sú z klasickej elektrickej siete. Výhodou takéhoto setu je jednoduchšia inštalácia. Nie je totiž potrebné vŕtanie kabeláže a podobne. 

Šírenie záznamu prostredníctvom WiFi však má svoje obmedzenia a limity a nehodí sa na monitorovanie väčších priestorov ako sú sklady, alebo výrobné linky.

IP kamerové sety

Ak teda potrebujete monitorovať väčšie priestory, siahnite po IP kamerovom sete. Prenosom záznamu na väčšiu vzdialenosť  prostredníctvom eternetového kábla zabezpečíte videozáznam bez oneskorenia a straty kvality. Väčšina kamerových setov obsahuje kamery, ktoré sú rovnakým káblom aj napájané. Inštalácia IP kamerového setu sa teda spája s montážou kabeláže, ktorá je obsiahnutá priamo v balení.  Ak balenie kamerového setu neobsahuje všetko na splnenie vašich potrieb, môžete si potrebné doplnky zakúpiť u nás.

AHD kamerové sety

Technológia AHD je prenos záznamu vo vysokom rozlíšení. Záznam je možné prenášať až do vzdialenosti 500 m bez straty alebo oneskorenia. Prenášať ho môžete prostredníctvom koaxiálneho kábla, alebo UTP káblom.

Práve kamerové sety AHD sú vhodné na modernizáciu už nainštalovaného kamerového systému. Nemusíte zbytočne vytvárať novú kabeláž pre IP set a môžete využiť koaxiálnu kabeláž pôvodného kamerového systému. Miesto pôvodných kamier však zapojíte kamery s vysokým rozlíšením. Nové záznamové zariadenie vám poskytne množstvo nových funkcii.

Nadštandardná výbava

Pri výbere kamerového setu je veľmi dôležité zvoliť správny druh kamier. Vybrať si môžete z rôznych cenových kategórií, ale aj prevedenia, ako je vodotesnosť, alebo zvýšená odolnosť pred poškodením (antivandal). Dôležitým faktorom je aj nahrávacie zariadenie a kapacita jeho disku. Potešujúcou správou je, že väčšina výrobcov už poskytuje prístup k záznamu aj prostredníctvom internetu cez váš smartfón alebo počítač.

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi